Войти · Зарегистрироваться
2008 Ноябрь Июнь 2007

Pellegrini Meccanica. Нові концепції в технології видобування каменю

20 Ноября 2008

Природний камінь, перш ніж дійти до споживача, проходить низку операцій обробки, які починаються на кар’єрі. Видобування каменю з кар’єру вимагає використання спеціального обладнання для точного різання масиву, яке не завдає шкоди цінному матеріалу. Протягом багатьох років кар’єрна техніка та обладнання розвивалися і вдосконалювалися, дозволяючи видобувникам збільшувати прибуток за рахунок збільшення обсягів видобування каменю.

Італійська компанія Pellegrini Meccanica — постійно вдосконалює свою продукцію і водночас розробляє нове обладнання. Раніше Pellegrini Meccanica створила кілька виробничих ліній та нових технологій, що спричини ли справжню революцію в індустрії каменю: алмазно-канатні машини у співробітництві із відомою компанією Diamant Boart, системи термообробки та бучардування каменю.

Основна концепція компанії — виробництво механічно простих верстатів, що забезпечують низькі виробничі витрати, високу надійність та просте обслуговування, з розумним управлінням та сучасним програмним забезпеченням для того, щоб ефективно експлуатувати усі можливості цих машин, алмазного канату та іншого інструменту.

Для прикладу, серед останніх розробок Pellegrini Meccanica – барова машина СН60 для мармуру та вапняку, що на 100% використовує електричні приводні системи. Внаслідок чого вдалося досягти більшої економії енергії, а крім того також ефекту подвійного зменшення витрат інструменту. І це в той час, коли різальні швидкості на цій машині у деяких випадках вдвічі перевищували швидкість традиційних машин.

Також були покращені та вдосконалені відповідно до діапазону їхньої роботи та конструкції знамениті кар’єрні канатні машини Pellegrini Meccanica. Асортимент канатних машин для кар’єрів представлено 5-ма базовими моделями — TD25, 45, 55, 65, 80 — усі з безпосередню подачею електроенергії. Pellegrini також висунула нову концепцію роботи в кар’єрі. Згнідно з нею стаціонарний канатний верстат моделі Polywire, може бути встановлено не лише в цеху підприємства, але також на кар’єрі, навіть поза приміщенням. Цей верстат може різати сляби з будь-яких типів кам’яних блоків. Polywire здатен розпилювати будь-яку форму блоку — навіть блоки у формі «картоплі», без виробничих втрат. За своєю ефективністю Polywire працює як мультштрипсова пилорама для граніту і мармуру, але з усіма перевагами використання алмазно-канатного різання.

Подібне застосування уможливило використання моноканатного верстату компанії Pelligrini моделі Diamantfil Roller. Кам’яні блоки встановлюють на землю, а оператор може запрограмувати машину на різання на сляби або на бажане пасирування блоків. На машинах Polywire и Diamantfil Roller компанія Pelligrini використовує програмне забезпечення власної розробки. Перевагою є те, що різальні швидкості адаптуються до специфіки кам’яного блоку без втручання оператора, забезпечуючи при цьому максимальну продуктивність. Обидві машини оснащені повним набором систем безпеки, контролю та системою обміну повідом леннями, що гарантує простоту оперування та діагностики.